Please Scroll Down to See Forums Below
How to install the app on iOS

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.

Note: This feature may not be available in some browsers.

napsgear
genezapharmateuticals
domestic-supply
puritysourcelabs
RESEARCHSARMSUGFREAKeudomestic
napsgeargenezapharmateuticals domestic-supplypuritysourcelabsRESEARCHSARMSUGFREAKeudomestic

How much do you guys spend on food per month?

a month? easily killing a grand probably 2. my cc bill is around 2 g's a month and i spend about 1200 in cash a month on eating out. sushi is a killer but i got to have it
 
bruce410 said:
a month? easily killing a grand probably 2. my cc bill is around 2 g's a month and i spend about 1200 in cash a month on eating out. sushi is a killer but i got to have it

Holy shit Bruce! Wish I could drop bills like that on food...I'd probably be 20 lbs heavier... Oh well, college will be over some day.
 
Mr.X said:
$4000 USD/$43,000~mexican pesos

or $20,000 pesos

depends

DAMN!!!! Thats more than alot of people make in a month!!! And thats a lot of food to eat too! :chomp: :chomp: :chomp:

i spend maybe $100 amonth.. cuz my job buys most of my groceries ( i work with learning disabled.. i live-in overnights) soo i when i go grocery shopping.. i buy theirs.. and then mine :) but altogether it equals about $500

in case anyone is confused.. NO i don't steal food.. my employer has a budget for me to spend on myself :Chef: ;)
 
The Terminator said:
Are you guys kidding?
I bet it costs me $1500+ a month to eat (ATLEAST...)
what in the same hell?? You guys over a grand......we got to see what you are buying!!
 
Eat 400 clean all food grams of protein and all clean carbs 4-800 grams a day. Thats how. I cant even live on $75.00 a week eatin just tuna and eggs, not to mention if I wanna go big time and get chicken or beef. SUCKS!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hmm... I spend maybe $200 a month. I get lots of my supplements free though, protein powders, etc, from a friend who works at GNC so that saves me a LOT of dough. Otherwise, I rarely eat out, and have a very bland diet. Oats, rice, liquid egg whites( less than $2 per 50g protein), cottage cheese, sometimes wheat bread, things like that. Oh and milk, couldn't live without milk. I drink the fat-free Atkins-approved milk now, really can't tell a difference, except it costs more, but has only 3g lactose instead of 12, and 12g protein instead of 8... great stuff to make shakes with! Oh I forgot, make that $300, I do have a gf now and I like to take her out every couple of weeks. She doesn't like to go out that much, thank god, neither do I, so we don't spend too much when we DO go out. Plus, she's 5'2", 101lbs, how much can she eat? lol :) DAMN bruce you must make some mad money, can I come work with you?!
 
bruce410 said:
a month? easily killing a grand probably 2. my cc bill is around 2 g's a month and i spend about 1200 in cash a month on eating out. sushi is a killer but i got to have it


phone bill about 2 G's flat, no need to worry my accountant handles that








prolly spend close to a G on food per mo.
 
Top Bottom