Please Scroll Down to See Forums Below
How to install the app on iOS

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.

Note: This feature may not be available in some browsers.

napsgear
genezapharmateuticals
domestic-supply
puritysourcelabs
RESEARCHSARMSUGFREAKeudomestic
napsgeargenezapharmateuticals domestic-supplypuritysourcelabsRESEARCHSARMSUGFREAKeudomestic

What do you spend per week on food?

Lotta Fat free milk, whey protien, tuna, chicken breast, lean beef. Wouldnt say it would run me much more then 50-75$ if that. It sucks but thats good compared to most college kids. Eatin BK and Mc Ds three times a day is more exspensive and its killing them. So its money well spent.
 
cityhick said:
Lotta Fat free milk, whey protien, tuna, chicken breast, lean beef. Wouldnt say it would run me much more then 50-75$ if that. It sucks but thats good compared to most college kids. Eatin BK and Mc Ds three times a day is more exspensive and its killing them. So its money well spent.


I'd completely agree with this...... :artist:
 
50-100
I'll hit up walmart early sunday morning and stock up on discounted meat
 
I spend close to $100/week. I am also in college but refuse to eat like shit. Lot of beef, chicken, cottage cheese, and salads..
 
$20k per year on food? Good lord that is a lot of money (at least for me it is).

I tally about $100 per week which rings me up for about $5200 a year. I always buy in bulk and stick with the most affordable and cost effective food sources though. I also never eat lobster, steak, shrimp, etc. I still manage to eat 220-240 grams of protein daily too (carbs and fats are cheap :)).
 
Top Bottom