Please Scroll Down to See Forums Below
How to install the app on iOS

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.

Note: This feature may not be available in some browsers.

napsgear
genezapharmateuticals
domestic-supply
puritysourcelabs
RESEARCHSARMSUGFREAKeudomestic
napsgeargenezapharmateuticals domestic-supplypuritysourcelabsRESEARCHSARMSUGFREAKeudomestic

ON vs Allthewhey vs ProteinFactory

I have no food allergies. My diet and protein intake has stayed the same. Just weird.
I'm not lactose intolerant either.


Thanks though.
 
Clean said:
I use ON, the 10lb. bag from DPSnutrition.

Does anyone use isopure? I just finished a tub if the stuff and didn't think it was bad at all. Just expensive.
i use the isopure chocolate, and i find it mixes real easy w/out a blender when all i got is my spoon and a glass of milk handy.. tastes good too. :)
 
eat big said:
does it have artificial sweetners ie aspartame, splenda, sucralose, acesulfame k?

Of course
Most of them are artificially sweetened
 
I just picked up 2 5-lb tubs of Vit. World "Value Whey" for $27.99. 19g per scoop, ~85 scoops per tub. I got one chocolate and one vanilla so we'll see how they taste.
 
JoBu said:
I just picked up 2 5-lb tubs of Vit. World "Value Whey" for $27.99. 19g per scoop, ~85 scoops per tub. I got one chocolate and one vanilla so we'll see how they taste.

2 for $27.99
or 2 for $27.99 each ?
 
JoBu said:
I just picked up 2 5-lb tubs of Vit. World "Value Whey" for $27.99. 19g per scoop, ~85 scoops per tub. I got one chocolate and one vanilla so we'll see how they taste.


I've been reading some reviews of "precision engineered" supplements at vitamin world and many of them have been lab tested and verified that the label is indeed what's in the can
 
They are $27.99 each but the first Mon and Tue of each month every store-brand item is buy 1 get 1 free so I got 2 5lb tubs for $27.99 total. I just had a quick shake with the chocolate and I have to say it makes a nice creamy shake with a little 1% milk...I like it. I use Vit World brand vits, green tea, antioxidants, and flax oil...all great deals if you buy during the monthly sale. Plus everything else the sell is 30-40% off during the sale too. They even have most of the nutritional lables from their products on the website so you can see exactly what is in it before you order...I just run down to the local store in the mall myself but I do my research online so I know exactly what to grab when I get there.

Anthrax said:
2 for $27.99
or 2 for $27.99 each ?
 
Top Bottom