Please Scroll Down to See Forums Below
How to install the app on iOS

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.

Note: This feature may not be available in some browsers.

napsgear
genezapharmateuticals
domestic-supply
puritysourcelabs
Peptide Pro
UGFREAK
napsgeargenezapharmateuticals domestic-supplypuritysourcelabsPeptide ProUGFREAK

how much money do you spend on food per day (average)

  • Thread starter Thread starter madbomber31
  • Start date Start date
M

madbomber31

Guest
do tell...

pasta and tuna are cheap.. chicken is expensive... beef is right in between (depending on the cut)...

so what do you spend per day?
 
.....

I have a cute little 21 year old at the gym that steams or however I want it, 6 chicken breasts twice a week plus makes me a huge salad twice a week. I buy the food and pay her 20 bucks a week to do this for me.
I never have time to cook so this is the fix I found. But its cheaper to buy food from grocery store plus give her the twenty bucks than it is to eat out every day.
 
I have no idea.

I spend around 200 a week at the grocery store.
 
I just walk into the grocery store and give them my wallet.
then they let me prance around naked for an hour playing house in the baking isles.
after the time runs out, then I'm allowed one box of cereal and some guacamole.
I never learned to read nor count - so I'm not sure how much of the moneys they are taking - but it looks like a lot. esp since I only carry ones.
 
kingjohn said:


pssst, WODIN, 200/7=$28.57 per day on food.

Nah...that 2 bills includes baby formula, baby food, diapers, various sundries, otc meds, etc...., etc....
 
kingjohn said:


fuckin sundries add up my man. aren't diapers really expensive too? Wrap the kid up in a burlap sack instead and have wifey wash it out post elimination.

The only problem with that idea is that I have to live in that house too. If it weren't for that I would be all over it!!!

It costs to keep a babies poop contained!
 
I'd say $20/day just for me........not including feeding my son and husband...

Does anyone else get totally distracted by Gorilla Boy's avatar?? It's all I can think about for a good hour after I see it :p

:horny:
 
$40-80 a week on groceries, which only are what I have for dinner and eve meals.
$5 a day for lunch.
and then $120 a month on protein.

no idea on supplements - they are expensive as hell.
 
Top Bottom