Please Scroll Down to See Forums Below
How to install the app on iOS

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.

Note: This feature may not be available in some browsers.

napsgear
genezapharmateuticals
domestic-supply
puritysourcelabs
RESEARCHSARMSUGFREAKeudomestic
napsgeargenezapharmateuticals domestic-supplypuritysourcelabsRESEARCHSARMSUGFREAKeudomestic

my diet for gaining

Dedicated247

New member
5'7" - 5'8" 163lbs about 6-7% bodyfat

Meal 1: 16 egg whites, 1 whole egg
3/4 cup oatmeal w/ 1 tbsp PB

Meal 2: 1 can tuna, 2 slices whole grain bread
1/2 cup oatmeal w/ 1 tbsp PB

Meal 3: 1.5 Servings Eas Whey (30g protein)

Meal 4: 1 Serving Eas Whey (20g protein)
3/4 Serving of ISS Gainer Matrix (45g protein, 75 carbs)

Meal 5: 12 egg whites, 2 whole eggs
1/2 cup oatmeal w/ 1 tbsp PB

Meal 6: Repeat Meal 5

3185 calories.....327 protein, about 250 carbs, and 80 fat
45/30/25

Suggestions, comments, criticisms welcome.....I am looking for lean mass gains, will be using some EQ and winstrol in here also
 
You're gonna start laying eggs yourself if you stay on this diet! You must have a hen-house out back or something. (Which would be killer cost-wise.)
 
Now, eggs are very efficient natural source of protein :o
But, do you own an incubator or something, where in the motherfucker you get so many dam eggs???
By the way I love eggs :martini:
 
Are eggs really that cost effective of a prot source? Gram for gram how do they stack up against canned tuna, chicken, milk...
 
you def need to add beef, chicken and or fish to replace some of those eggs. Also to have 16 egg whites in one serving is ridiculous. Have 6-8 egg whites mixed with 2 whole eggs instead.

Another thing you diet is for gaining? Why are u going to take winstrol and eq then? Rethink your goals bro
 
in dallas you can get 16 medium eggs for $1.20.. so that's.. 7.5 cents each I think.. 7 grams of protein in the egg.. but if you just use the whites it's 4 grams so it's about.. 2 cents per gram of protein.

a can of tuna is about 30 grams for 60 cents so it's also 2 cents per gram.. but albacore is $1.00 at least
 
Top Bottom