I bought 2 gallons of them at the Arnold Expo in March for $50. They have the same consistency of milk, so if you mix them with a couple of scoops of whey protein they are no problem. The only real problem that I had was that the fact you know that you are drinking "egg whites" even though you cant taste them sometimes made me gauge. My advice, dont buy two gallons at once, bad idea.