I just did some quick calculations to see who is the cheapest.
Prolab whey concentrate OR canadianwhey.com.
1) canadianwhey.com .....10lb/4.5kg = $74.99/204 servings = 36cents/serving. each serving is 17g protien.
This boils down to 0.02cents/gram of protien
2) prolab's Whey..............5lb/2.25kg=$39.99/70 servings =
57cents/serving. Each serving is 22g protien.
this boils down to 0.025cents/gram of protien.
And the winner ....................Nobody. They're almost exactly the same price per gram of protein. Damn....I thought canadianwhey.com would be alot cheaper because they don't use any flavors or sweetner. They don't even have a flash label or any marketing budget!!!!!
Come to think of it........I guess prolab's whey is the winner, because you at least get a flavored protein sweetened with Acusulfame Potassium.