S seraphElite New member Dec 9, 2003 #1 ok.... at my gym they sell it 15 dollars for 1 pound...but the Cosco by my house is sells for 22 dollars (plus tax) for 6 pounds.... whats the difference?!
ok.... at my gym they sell it 15 dollars for 1 pound...but the Cosco by my house is sells for 22 dollars (plus tax) for 6 pounds.... whats the difference?!
D desman New member Dec 10, 2003 #2 dude $15 for a pound of protein powder is highway robbery. Just stick to namebrand( ON or prolab) and u are sure to get good stuff for hella cheaper
dude $15 for a pound of protein powder is highway robbery. Just stick to namebrand( ON or prolab) and u are sure to get good stuff for hella cheaper
P paul2110 New member Dec 14, 2003 #3 The difference is the gym probably bought the powder from costco and they feel like they can mark it up a few hundred percent. Whey protein is the best quality.
The difference is the gym probably bought the powder from costco and they feel like they can mark it up a few hundred percent. Whey protein is the best quality.